Aktualności

0

Polski Związek Firm Deweloperskich został włączony do Międzyresortowego Zespołu powołanego w celu opracowania regulacji dot. podmiotów inwestujących w najem nieruchomości (Real Estate Investment Trust, w skrócie REIT) – będzie tam występował w roli zewnętrznego eksperta. Pierwsze posiedzenie tego Zespołu, który działa przy Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii zostało zaplanowane na 26 lipca 2021 r. 

PZFD od wielu lat postuluje konieczność odpowiedniego uregulowania REIT-ów w Polsce – jeszcze w 2018 r. przedstawił swoje stanowisko, jako reprezentanta branży deweloperskiej w Polsce, do projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości. Właściwe uregulowanie tego sektora rynku może umożliwić dalszy rozwój polskich firm nieruchomościowych (tak segmentu mieszkaniowego, jak i komercyjnego) oraz otworzyć przed obywatelami możliwość atrakcyjnej formy inwestowania.

Polski Związek Firm Deweloperskich reprezentować będzie w tym gremium Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny PZFD, przy wsparciu Sebastiana Juszczaka z działu prawnego. Powołanie do Zespołu otrzymali również eksperci z Fundacji Rynku Najmu, Stowarzyszenia REIT Polska, Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych, PFR Nieruchomości S.A, Konfederacji Lewiatan, KPMG Tax & Legal, Forum dla Wolności i Rozwoju Law4Growth, a indywidualnie także prof. dr hab. Marek Wierzbowski.

Jesteśmy pełni optymizmu co do udziału w tej ważnej dla rynku dyskusji o wprowadzeniu REIT-ów w Polsce. Wierzymy, że wspólnie, w tak szerokim gronie ekspertów, uda nam się zaprojektować funkcjonalne rozwiązania prawne.

Źródło: https://pzfd.pl/pzfd-zespole-opracowania-regulacji-dotyczacych-reit/